BEWINDVOERING: Slot op de deur of sleutel tot meedoen?

Printervriendelijke versiePDF version

Graag wil ik jullie uitnodigen voor ons Inclusie Forum: ‘Bewindvoering: slot op de deur of sleutel tot meedoen?’ op donderdag 12 februari om 19 uur in de bibliotheek Tweebronnen in Leuven (op wandelafstand van het station).

Het thema bewindvoering ligt Gezin en Handicap nauw aan het hart. Vooral omdat de huidige wetgeving niet in de geest van de wet (niet meer beschermen dan nodig, het minst ingrijpende eerst) wordt toegepast. België (maar ook veel andere landen) werd door het VN-comité wat betreft de toepassing van het VN-verdrag voor gelijke kansen van personen met een handicap dan ook stevig op de vingers getikt. Vandaar dat Gezin en Handicap het debat hierover, op een constructieve manier, wil aangaan.

Op 12 februari informeert Quinten Vercruysse van Unia ons over de VN-aanbevelingen met betrekking tot onze huidige wetgeving bewindvoering. Daarna gaan we in debat met de grootste experten van Vlaanderen in deze materie, nl. professor Tim Wuyts, hoofddocent aan de faculteit Rechten van de Universiteit Hasselt en professor Tim Opgenhaffen, professor Sociaal Welzijnsrecht van de faculteit rechtsgeleerdheid van de KULeuven. Zij nemen ons mee in hun verfrissende kijk op dit complexe thema en buigen zich o.a. over de vragen:
- Wat is er nodig om mensen die niet (meer) in staat zijn om belangrijke beslissingen te nemen over hun leven, goederen, ... zoveel mogelijk kansen te geven om zelf keuzes te kunnen maken, zo autonoom mogelijk te leven, …?
- Moeten mensen die op dit vlak ondersteuning nodig hebben wel onder bewind komen? Zijn er mogelijke alternatieven?

Info en inschrijven: https://www.gezinenhandicap.be/event/inclusieforum-bewindvoering-slot-op...

Pieter Wieers
Gezin en handicap

Disclaimer

Vlaams Welzijnsverbond kan niet aansprakelijk gesteld worden voor de inhoud van deze gepubliceerde info uit het werkveld. Bij vragen gelieve contact op te nemen met de contactpersoon die je hier in de linker kolom terug vindt.