27/11 - Taal- en/of autismespectrumstoornis? Aanknopingspunten voor differentiële diagnostiek

Printervriendelijke versiePDF version

https://www.sig-net.be/nl/vormingen/professioneel-aanbod/detail/7960/taa...

Taalproblemen kunnen zich bij kinderen en jongeren op verschillende vlakken manifesteren. Bij sommige kinderen is er sprake van een taalontwikkelingsstoornis, bij anderen lijken de taalproblemen eerder binnen een autismespectrumstoornis te kaderen. Soms wordt de comorbide diagnose van een taal- en een autismespectrumstoornis overwogen.

Deze differentiële diagnostiek roept in de dagelijkse praktijk echter heel wat vragen en onzekerheden op. Tijdens deze studiedag vertrekken we vanuit het theoretisch kader van beide ontwikkelingsproblematieken, om van daaruit differentiërende en overlappende taalkenmerken aan te stippen. Aan de hand van recent wetenschappelijk onderzoek, geïllustreerd door casusmateriaal, reiken we aanknopingspunten voor gerichte differentiële diagnostiek aan.

Niet te misssen, want...

"Zeer duidelijke en heldere uitleg, opgedeeld in de verschillende deelaspecten (ASS, taal, overlap)."
"Duidelijke theoretische kadering, met nadien een goede illustratie aan de hand van praktijkvoorbeelden. Zeer aangenaam en straight to the point gebracht."
"Zeer zinvolle en herkenbare topics. Als logopediste weet ik nu beter waar ik extra aandacht aan moet besteden bij een testafname en hoe ik testresultaten ook meer kwalitatief kan benaderen."

Door wie?
Joke Vandereet
Expertisecentrum Autisme, UPC Z.org KU Leuven

Logopediste

Voor wie?
Logopedisten

Over wie?
0 tot 18 jaar

Praktisch
Documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes inbegrepen.

Op zoek naar meer achtergrondinformatie? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 9 tot 12 uur, behalve op woensdag). Uitlenen is gratis.

Disclaimer

Vlaams Welzijnsverbond kan niet aansprakelijk gesteld worden voor de inhoud van deze gepubliceerde info uit het werkveld. Bij vragen gelieve contact op te nemen met de contactpersoon die je hier in de linker kolom terug vindt.