Persbericht: Tax shift: social profit eist zijn deel van de koek

Printervriendelijke versiePDF version

Eind deze week beslist de regering over de bestemming van de door de tax shift vrijgekomen middelen. Het is nog steeds niet duidelijk of én hoeveel middelen naar de social profit zullen gaan. Nochtans zijn die in de zorg- en welzijnssector even onontbeerlijk als in de profit sector, zeker na de verschillende besparingsrondes van de voorbije jaren en de toenemende concurrentie. Het vrijgekomen budget is meer dan welkom om in de getroffen sectoren jobs te kunnen behouden en waar nodig te creëren.

De noden in de verschillende zorg- en welzijnssectoren lopen nogal uiteen. Daar waar bepaalde sectoren (onder meer de ziekenhuizen) een verdere afslanking van hun personeel wensen te voorkomen en dus in de eerste plaats een correcte financiering vragen voor de bestaande jobs, situeren de behoeften zich in andere sectoren voornamelijk in de creatie van nieuwe jobs.

Over alle sectoren heen is de voornaamste bezorgdheid de financiering van voldoende personeel om een kwaliteitsvolle zorg te kunnen garanderen. We rekenen op de regering om deze prioriteit te vertalen in een rechtvaardige toekenning van de vrijgekomen middelen.

Namens
Vlaams Welzijnsverbond. Contact: Hendrik Delaruelle, 02 507 01 37
Zorgnet-Icuro. Contact: Peter Degadt, 0475 388 233
Wit-Gele Kruis Vaanderen. Contact: Hendrik Van Gansbeke , 0474 995183
Santhea. Contact: Yves Smeets - Michel Mahaux, 0475 95 32 46
FNAMS. Contact: Olivier de Stexhe, 0478 377 143
FIH. Contact: Pierre Smiets, 0477 514 914
FHPB-VPZB. Contact : Jacques de Toeuf, 02 672.13.50
Fédération de l’Aide et des Soins à Domicile (FASD). Contact: Brice Many, 0498 46 35 63
CBI. Contact: Christian Dejaer, 02 644 06 14
Belgische Vereniging van Ziekenhuizen. Contact: Hildegard Hermans, 03 821 37 70