Parlementairen en politici leren onze sectoren kennen op de werkvloer - DEEL 1

Printervriendelijke versiePDF version

Ligt de politiek wakker van onze zorg- en welzijnssectoren? Weten ze met welke bezorgheden onze vele organisaties en voorzieningen zitten? En hoe willen de verschillende partijen en politici de bestaande bezorgdheden, denk aan de niet-indexering van de werkingsmiddelen, of de vele wachtlijsten in de verschillende sectoren, aanpakken? Iedereen zit met veel vragen in aanloop naar de verkiezingen van 9 juni.

En daarom trekken we met politici, parlementsleden en beleidsmakers door Vlaanderen om bij onze leden op de werkvloer te ervaren wat er allemaal speelt bij onze helden van de zorg en te horen hoe zij onze sectoren beter kunnen ondersteunen in de volgende legislatuur. We gaan in elke provincie langs bij 1 van onze leden en laten alle sectoren aan bod komen. En de interesse van politici en parlementsleden over hoe het er aan toe gaat op de werkvloer in zorg en welzijn is groot. Dat bewezen de eerste 3 bezoeken die we in februari organiseerden.in Brugge, Alken en Mortsel.

 

Buitenschoolse kinderopvang 't Speelhuis (Mariawende) in Brugge

Ons eerste bezoek was in Brugge bij de buitenschoolse kinderopvang 't Speelhuis in Brugge. We gingen langs tijdens de Krokusvakantie, waardoor ze met een vol huis zaten in Brugge, met meer dan 100 kinderen tot 12 jaar. Na een hartelijke verwelkoming gingen de politici in kleine groepjes rond in 't Speelhuis langs de verschillende leeftijdsgroepen en speelruimtes. Nadien volgende een interessante presentatie door algemeen directeur Jenny Saedeleer en een boeiende dialoog tussen de verschillende politici en de mensen van 't Speelhuis en onze stafmedewerker Barbara Devos.Daar kwamen een paar belangrijke bezorgdheden naar boven, zoals de niet-indexering van de werkingsmiddelen, het nieuwe BOA-decreet dat in de pijplijn zit en de aangekondigde voorrangsregels in de kinderopvang. Daarnaast kon Jenny ook een tipje van de sluier lichten over hun geplande nieuwbouw.

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Brugge op Facebook

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Brugge op LinkedIn

 

Aanwezige politici:

 • Axel Ronse (N-VA)
 • Loes Vandromme (CD&V)
 • Jeremie Vaneeckhout (Groen)
 • Marc Boudrez (Groen)
 • Giovanny Saelens (N-VA)
 • Eva Ryde (N-VA)
 • Aïsa Knockaert-Kaca (Vooruit)
 • Faiza Karim Rajput (Vooruit)
 • Pablo Annys (Vooruit)

 

Organisatie voor jeugdhulp de Wiekslag in Alken

Ons tweede bezoek was in Limburg, bij de Wiekslag in Alken. Daar konden de aanwezige politici kennismaken met de sector jeugdhulp. Een bijzondere inkijk in een wereld die voor veel mensen eerder onbekend is. Algemeen directeur Liesje Reynders zorgde voor een mooie rondleiding en liet zien waar de iets 'oudere' jongeren wonen en samenleven. Daarna ging ze in gesprek met de politici en onze stafmedewerker Leen Van Nieuwenhove en gaf ze enkele bezorgdheden van de Wiekslag, maar ook van de rest van de sector mee. Denk aan de niet-indexering van de werkingsmiddelen, de wachtlijsten, de rechtlijnigheid van de regelgeving (of het gebrek aan), of het belang van preventie.

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Alken op Facebook

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Alken op LinkedIn

 

Aanwezige politici:

 • Tom Seurs (N-VA)
 • Johan Danen (Groen)
 • Dirk Opsteyn (Groen)
 •  Antonio Mariotti (Groen)
 • Gaby Colebunders (PVDA)
 • Mieke Paelinck (PVDA)
 • Karolien Grosemans (N-VA)

 

Voorziening ter ondersteuning van personen met een handicap De Maanwandelaars in Mortsel

In Mortsel konden de (tarlijk) aanwezige politici kennismaken met de sector OPH, bij De Maanwandelaars in Mortsel. We begonnen met een bezoek aan de dagbesteding, ietsje verder in de straat en bezochten daarna een woning van 8 mensen die er samenleven. Het was mooi om te zien hoe alle voorzieningen van De Maanwandelaars mooi geïntegreerd zijn in de wijk in Mortsel. Iedereen is er deel van de buurt en da's een mooi voorbeeld van inclusie.

Nadien mocht Kris Verrelst de hele werking toelichten aan de aanwezige politici en onze stafmedewerker Katrien Debreuck. Hij had natuurlijk ook de kans om enkele pijnpunten aan te halen en daar kwamen enkele heel herkenbare zaken naar voren. Denk aan de persoonsvolgende budgetten en dan vooral de wachtlijsten voor zo'n budget, de financiering en het vinden van nieuwe werkkrachten.

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Mortsel op Facebook

- Bekijk en deel onze reportage over het bezoek in Mortsel op LinkedIn

 

Aanwezige politici

 • Meyrem Almaci (Groen)
 • Gabriella De Francesco (Groen)
 • Laura Spruyt (Groen)
 • Katrien Schryvers (CD&V)
 • Kathleen Krekels (N-VA)
 • Koen Dillen (N-VA)
 • Hannes Anaf (Vooruit)
 • Kobe Penninckx (Vooruit)
 • Jan Bertels (Vooruit)
 • Gitta Vanpeborgh (Vooruit)
 • Hiba Faraji (Vooruit)
 • Tinne Rombouts (CD&V)
 • Kaat Pelkmans (CD&V)